Staff

Leadership
  • Principal - Fran
  • Deputy Principal – Ian
  • Deputy Principal – Sascha
  • Deputy Principal - Melissa
  • School Leader C – Amber
  • School Leader C - Brittney
  • School Leader C - Mell
  • School Leader C - Kerry
  • School Leader C - Charissa
  • School Leader C - Janet
  • Business Managers – Sharon

Administration
  • Reception – Vanessa
  • Reception - Kelli
  • Reception - Belinda
  • Reception (Library) – Robyn
  • Enrolments Officer – Marijana
  • Finance Officer – Sharon
  • Building Services Officer – David

Specialist Teachers
  • Kerry
  • Kimberley
  • Richard
  • Jane H

Preschool Teachers and Assistant Educators

Monday/Tuesday Programme

  • Cheryl and Angelica
  • Rebecca and Gull
  • Mari and Kieryn
  • Paula and Mita
  • Team Leaders: Brittney, Janet and Sascha

Thursday/Friday Program

  • Cheryl and Angelica
  • Rebecca and Gull
  • Kathleen and Kieryn
  • Paula and Mita
  • Team Leaders: Brittney, Janet and Sascha

Learning Support Unit K - 2
  • Teacher: Denise
  • Learning Support Assistants: Imani and Nadia
  • Team Leader: Charissa
Kindergarten Teachers
  • Hannah
  • Chris
  • Verity
  • Kevin
  • Maddie
  • Madeeha
  • Team Leaders: Brittney, Janet and Sascha

Year One Teachers
  • Angie
  • Keisha
  • Sarah M
  • Sarah B
  • Angela
  • Natalie
  • Janet
  • Team Leaders: Brittney, Janet and Sascha

Year Two Teachers
  • Alice
  • Jenny
  • Kate T
  • Tayla
  • Nikki
  • Karen
  • Team Leaders: Mell and Melissa

Learning Support Unit 3 - 6
  • Teacher: Liam
  • Learning Support Assistants: Jo and Haydn
  • Team Leader: Charissa
Year Three Teachers
  • Gen
  • Kate P
  • Beth
  • Adrian
  • Chloe
  • Brittany
  • Team Leaders: Mell and Melissa
Year Four Teachers
  • Mihalis
  • Emily
  • Callum
  • Tony
  • Team Leaders: Kerry and Ian

Year Five Teachers
  • Tarun
  • Mary
  • Jonathan
  • Jane P
  • Bell
  • Andrew
  • Team Leader: Kerry and Ian

Year Six Teachers

  • Courtney
  • Tam
  • Nicole
  • Team Leaders: Kerry and Ian